Opublikowano Dodaj komentarz

Jak zrobić kulę do kąpieli – dla dorosłych i dla dzieci

Jak zrobić kulę do kąpieli

Moje wnuki uwielbiają się w nich kąpać. Ale ja także. Pokażę Ci więc jak zrobić kulę do kąpieli samodzielnie – w domu. Będzie wersja dla dzieci i dla dorosłych 🙂

Taka musująca kula to nie tylko przyjemność podczas kąpieli. W całej łazience może roznosić się też jej zapach. Ma ona również właściwości peelingujące – odmładzające skórę.

Po co jeszcze przygotować taką kulę samodzielnie? Jedna taka kula do kąpieli może kosztować w sklepie ok. 5 zł. Są oczywiście tańsze i droższe. Tutaj pokażę Ci, w jaki sposób za 10 zł przygotujesz nawet kilkanaście takich domowych kulek.

Kula do kąpieli – składniki

Aby przygotować kule, potrzebne Ci będą:

  • 1 szklanka sody oczyszczonej (taka jak do kuchni)
  • 0,5 szklanki kwasku cytrynowego
  • 3 łyżki oliwki dla dzieci
  • odrobina wody do zwilżania masy
  • barwniki w ulubionych kolorach
  • olejki z ulubionymi zapachami

Jeśli chodzi o barwniki – powinny być to barwniki do wyrobu mydła lub świec (nie spożywcze). Możesz je kupić pojedynczo za ok. 5 zł / sztuka (opakowanie 10 ml). Do naszych kul wystarczy użyć kilku kropel barwnika (w zależności od koloru, jaki chcesz uzyskać), więc opakowanie wystarczy na kilka porcji domowych kul do kąpieli.

Kula do kąpieli - barwniki

Olejek zapachowy jest opcjonalny. Ich ceny kształtują się podobnie. Tutaj też wystarczy użyć kilku kropel, a opakowanie wystarczy na dłużej.

Olejki i zapachy możesz też kupić w zestawach pakowanych po kilka różnych rodzajów.

Jak zrobić kulę do kąpieli – przepis krok po kroku

Zacznij od wsypania do miski sody i kwasku cytrynowego. Następnie dodaj oliwkę i wszystko dokładnie wymieszaj.

W kolejnym kroku dodaj po 4-5 kropli barwnika oraz olejku zapachowego (opcjonalnie) i również wszystko wymieszaj.

Prawdopodobnie w tym momencie masa stanie się sucha. A całość powinna mieć konsystencję mokrego, plażowego piasku, z którego da się zrobić babki.

Jeśli więc Twoja masa na kule jest zbyt sucha zwilż ją odrobiną wody. Nie dodawaj jej za dużo, aby soda się nie pieniła.

Kiedy masa stała się już idealna do formowania, w rękach wykonaj z niej kulki. Postępuj tak samo, jak postępujesz podczas robienia śnieżek zimą 🙂 Niech jednak Twoje kule będą mniejsze.

Możesz też użyć foremek do lodu lub delikatnie rozwałkować masę na blacie i wykroić z niej różnego rodzaju kształty za pomocą foremek do pierników.

Kula do kąpieli – wersja dla dzieci

Jest coś bardzo ważnego w kulach do kąpieli dostępnych w sklepach, co powoduje, że dzieci tak nalegają na ich zakup… Często wewnątrz ukryta jest mała zabawka niespodzianka.

Takie małe drobiazgi możesz kupić w kioskach lub w chińskich marketach. Dla nas dorosłych nie jest to zbyt wartościowy zakup, ale dla dzieci będzie to bardzo istotny element kąpielowej kuli.

Udanej zabawy!
– Babcia Stasia

P.S. A żeby było jeszcze przyjemniej, zafunduj sobie taki oto obrazek.

4.6/5 - (5 votes)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments