Opublikowano Dodaj komentarz

Obraz z figur geometrycznych

obraz z figur geometrycznych wiewiórka nowoczesna ozdoba

Obraz z figur geometrycznych to jedna z ciekawszych form dekoracji mieszkania, czy też biura. A takie obrazy zyskały ostatnio bardzo wielu zwolenników.

Dlaczego lubimy otaczać się geometrią? Większość z nas lubi porządek. A w geometrii taki porządek właśnie panuje. Jest od linijki, prosto i symetrycznie. Jest więc ład i spokój.

Dużo łatwiej jest nam też zrozumieć uporządkowane kształty niż totalnie odjechane obrazy abstrakcyjne 🙂

Obrazy geometryczne i inne ozdoby ścienne – jak je zestawić?

No więc zapadła decyzja: chcemy udekorować nasze ściany w taki właśnie sposób – przez obrazy geometryczne. Są na to przynajmniej dwa sposoby.

Pierwszy to tapeta na całej ścianie. Tapety z geometrycznym wzorem kupisz praktycznie w każdym markecie budowlanym. Bo tak jak już wspomnieliśmy na wstępie, jest to popularny wzór.

Tapetowanie takim wzorem całego pomieszczenia może być jednak bardzo przytłaczające. Ale jedna ściana? Proszę bardzo! Będzie to doskonały motyw na tzw. ścianę medialną (za telewizorem) lub ścianę za łóżkiem w sypialni.

Druga opcja to zawiesić na ścianie obraz z figur geometrycznych.

W tym drugim przypadku ważna jest jedna rzecz. Jeśli wieszamy na ścianie obrazy geometryczne, to sama ściana powinna być w jednolitym, gładkim kolorze. Bez żadnych wzorów i szlaczków. Inaczej uzyskasz efekt odwrotny do oczekiwanego.

Gdzie zawiesić obrazy geometryczne?

Tak naprawdę w każdym pomieszczeniu możesz zawiesić obrazy geometryczne. O ile tylko ściana spełnia warunki opisane wyżej, czyli jest w jednolitym kolorze.

Taki obraz doskonale sprawdzi się więc w kuchni, salonie, przedpokoju, sypialni, pokoju dziecka, gabinecie, a nawet w łazience 🙂

Dobrym pomysłem jest też stworzenie mini-galerii złożonej z 3-5 obrazków. Ale nie wszystkie z nich muszą być geometryczne. Wykorzystaj element zaskoczenia i zawieś jeden obraz z ciekawym cytatem lub chwytliwym napisem.

Obraz z figur geometrycznych – motywy zwierzęce

Większość obrazów z figur geometrycznych składa się z małych trójkątów. Ale taki obraz wcale nie musi być powtarzającym się wzorem (jak tapeta).

Popularne są np. motywy zwierzęce, jak np. głowa jelenia. Zamiast poroża prawdziwego jelenia, dużo lepiej będzie wykorzystać jego geometryczny wizerunek.

Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments